עלי

איש שמאל שמתייחס ברצינות ללאומיות

גבר פמיניסט

אשכנזי גנטית ומזרחי פוליטית

יהודי שאוהב בודהיזם 

חילוני שמוצא חיוב בדת

יהודי שרוצה לחיות בשוויון מלא עם ערבים

סוציאליסט אינדיבידואליסט

קוסמופוליטן מקומי

בקיצור, אני לא חבר במועדונים שמקבלים אנשים כמוני.

וחוץ מזה, אבא, בן זוג, לימדתי כמרצה דור ב (עמית הוראה) באוניברסיטה העברית, במכללת רופין ובאוניברסיטת בר אילן קורסים על אנתרופולוגיה וגלובליזציה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה של הרוחניות. לאחר מכן, ערכתי את מגזין העוקץ ויזמתי את הקמת האתר המקביל באנגלית ובערבית, וניהלתי פרויקט שכלל בנייה, יישום, ומחקר של תוכנית חינוכית דו-לשונית, עברית-ערבית, במסגרת עמותת הגר בבאר שבע שמבוססת על סיפורים מקוריים – ״תה מתוק עם נענע ועוד סיפורים״. כעת, אני מלמד במרכז מחוננים קורס אנתרופולוגיה לנוער שפיתחתי, מתרגל מדיטציה ומנחה מדיטציה במפגשים שבועיים ביפו, ולאנשים שחולים במחלות קשות/כרוניות ובמסגרת פרויקט התנדבותי של אחד על אחד לזכר שמחה יעל פזואלו לוי.

כאן תוכלו לקרוא את הדוקטורט שלי על ישראלים שמתרגלים בודהה־דהמה בישראל – Loss – Dhamma in Israel (PhD). (עברית)

כאן תוכלו לקרוא באילו אופנים תרגול ולימוד בודהה־דהמה בישראל חורגים מהקטגוריות של חילוני/דתי, הן מסיבות פנימיות לשיח ולחוויות של המתרגליםות והן בגלל נסיבות הקשריות – Loss – Buddha-Dhamma in Israel- Explicit Non-Religious and Implicit Non-Secular Localization of Religion. (אנגלית)

כאן תוכלו לקרוא על איך ישראלים וישראליות הופכים למתרגלי בודהה־דהמה בישראל. רמז: דרך חוויות טרנספורמטיביות משחררות. דרך ניתוח של החוויות המשמעותיות ביותר שחוו מתרגלים, אני מציע כאן מבנה מיוחד שחוזר על עצמו בכל החוויות, כולל אחת מהחוויות שלי – Loss – Between Universalism and Relativism- The Acquiring of a Continuously Liberating Self. (אנגלית)

כאן תוכלו לקרוא ביוגרפיה קצרה של מייסד עמותת תובנה בישראל שארגן לראשונה קורס ויפסנא בישראל ב-1988. הביוגרפיה התפרסמה בספר של ביוגרפיות של בודהיסטים שונים מתקופות שונות ובמקומות שונים – Dr. Stephen John Fulder – Founder of Vipassana in Israel. (אנגלית)

כאן תוכלו לקרוא את עבודת המ.א. שלי על אנתרופולוגים אשכנזים שכתבו על מזרחים בשנות ה-60 וה-70 – Loss – The Institutionalization of Israeli Anthropology. (עברית)

כאן תוכלו לקרוא מאמר על בסיס עבודת המ.א. – Goodman & Loss – The Other as Brother- Nation-Building and Ethnic Ambivalence in Early Jewish-Israeli Anthropology. (אנגלית)

 

מודעות פרסומת